BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Abraomo ankstyvasis gyvenimas

Terahas buvo 70 metų, kai jam gimė Abramas, Nahoras ir Haranas… Abramo žmonos vardas buvo Sarai… Sarai buvo nevaisinga ir neturėjo vaikų.
Terahas pasiėmė sūnų Abramą, savo vaikaitį Lotą, Harano sūnų, savo marčią Sarai , Abramo žmoną, ir išėjo su jais iš kaldėjų Ūro į Kanaano kraštą. Atėję lig Harano, ten apsigyveno
“.   Pr. 11:26-31

„Humaše” mažai kalbama apie Abraomo ankstyvąjį gyvenimo tarpsnį. Toroje mažai nuorodų į žydų tautos protėvį iki jam sulaukus 75 m. amžiaus. Toks svarbus įvykis, kaip Abraomo nepaklusimas Babilono karaliui Nimrodui, liepusiam garbinti ugnį, dėl ko tasai buvo įmestas į besikūrenančią krosnį, paminėtas tik prabėgšmom. Ši ir kiti Abraomo gyvenimo faktai buvo perduodami iš lūpų į lūpas kol talmudistai jų neužrašė įvairiuose „Midrašuose”`.

Abraomas (pradžioje vadintas Abramu) gimė 1948 m. po pasaulio sukūrimo (išeitų, 1813 m. pr.m.e.) Kutos mieste Mesopotamijoje…

Abraomo tėvas Terahas buvo pirmojo Toroje paminėto karaliaus Nimrodo ministru. Terahas buvo stabmeldys kaip ir karalius - ir garbino Saulės dievą. Nimrodo astrologai pasakė Nimrodui,kad Teraho naujagimis vieną dieną kels pavojų jo sostui. Nimrodas įsakė Terahui atnešti kūdikį, kurį ketino nužudyti. Tačiau Terahas pergudravo Nimrodą atsiųsdamas vergės sūnų, gimusį tą pačią naktį kaip Abraomas, kurį Numrodas nužudė savo rankomis. O Abraomas su motina ir aukle 10 metų slapstėsi oloje.

Skaityti daugiau: Abraomo ankstyvasis gyvenimas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą