BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Virtuali įmonė

Virtuali įmonė (angl. Virtual Enterprise, VE) - laikinas susiliejimas, siekiant kartu veikti dalijantis žiniomis bei resursais, stengiantis geriau išnaudoti verslo galimybes. Toks bendradarbiavimas vyksta panaudojant kompiuterinius tinklus. Keletas apibrėžimo pavyzdžių:

* laikinas nepriklausomų institucijų, verslo įmonių ir atskirų specialistų tinklas … siekiant padidinti konkurencingumą. Jis turi vertikalią struktūrą, sujungia savo pagrindines kompetencijas ir funkcionalumus tarytum būtų viena organizacija (Fuehrer, 1997);

* laikinas nepriklausomų kompanijų, tiekėjų ir klientų - netgi konkuruojančių - tinklas, jungiamas informacinių technologijų, siekiant dalintis kaštus, sugebėjimus ir prieiga į vieni kitų rinkas. Jis neturi nei centrinės valdybos, nei organizacinės struktūros … jokios hierarchijos, jokios vertikalios integracijos… (Byrne);

* laikinas tinklas, palaikomas telekomunikacinių tinklų, siekiant bendrai panaudoti patirtį, resursus, kaštus ir naudas vykdant vieną ar daugiau projektų kaip atsaką į rinkos reikmes gaminiams bei paslaugoms (Pallet)

Volstritą krečiant drugiui, verslas priverstas viską iš naujo pasverti ir sumažinti kaštus. Priežastys pasidomėti VE (ypač toliau atleidžiant darbuotojus ir vis daugiau paslaugų perleidžiant išorinei priežiūrai [outsourcing)]:
* kaštai;
* lankstumas keičiant ir prisitaikant;
* reakcijos į rinkos reikmes laikas;
* egzistuojanti technologija… 

Galimi trūkumai:
* gyvų pokalbių trūkumas, kas gali sukelti nesklandumų;
* bendrumo dvasia gali būti silpnoka… 

Tai gali tapti naujos kartos modeliu. Šiandieninę rinką varo „išgyvena storiausias” koncepcija, todėl kasdien smulkaus ir vidutinio verslo įmonės vis labiau susiduria su išgyvenimo klausimu…Joms VE gali būti gelbėjimosi ratu.

Pati idėja nėra nauja ir jau senai bankai bei finansinės institucijos sudaro konsorciumus finansuodami vieną klientą. Virtualios tiekimo linijos veikia jau keli metai. Programinės įrangos kūrime dažnai panaudojamos virtualios komandos. VE pagrindas yra pasitikėjimas ir bendradarbiavimas… 

Buvimas visiems vienoje vietoje gali būti netgi trūkumas… nesiliaujantys susirinkimai, darbuotojai plepa ir ginčijasi - rūkydami, gerdami kavą ir pan… VE koncentruojasi kuo geresniam konkrečių tikslų pasiekimui.

Pas svarbiausias VE bruožas - žmogus ir mechaniniai įrenginiai nedalyvauja gamybinėje veikloje. Žmogus tik sukuria ir įdiegia gamybos priemones - interneto svetainę su viskuo, kas reikalinga, ir sudaro sutartis su partneriais. Toliau virtuali įmonė veikia be jo įsikišimo, papildomų pastangų, nenaudoja žaliavų, eksploatacinių medžiagų ir pan. Žmogus atlieka tik sistemos monitoringą, tobulinimą, padeda vartotojams, piktavališkų veiksmų prevenciją.

 Geras pavyzdys yra „CafePress”, kuri suteikia el. parduotuves ir užtikrina visą prekių pristatymą ir apmokėjimų tvarkymą. „Parduotuvės” savininkui tereikia pateikti produktų aprašymus… Kitas pavyzdys, pirkis.lt - gyvuoja sau kelis metus, tik retkarčiais akį užmeta administratorius, ir niekas neįstengia į tą nišą įlįsti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. darius:

    Steigti imone nera lengva todel pries tai darant rekomenduociau pasitarti su specialistais http://obchoice.com/imoniu-steigimas/

  2. Pritariu Darius, verta kreiptis i specialistus, zinoma ir paciam tuo dometis reikia

  3. Pritariu, kad geriausia yra kreiptis į tos srities profesionalus, o pačiam daryti tai ką geriausiai sekasi daryti. Manau tik tokiu atveju galima bent minimali sėkmė. Juk nevienas sėkmingas verslininkas bepasakodamas savo sėkmės istoriją dažnai mini, kad reikia daryti tik tai kas tau geriausiai sekasi.

Rašyti komentarą