BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tikroji varlės-karalienės istorija

5 a. pr.m.e. Herodotas užrašė nepaprastų pasakojimų apie skitus. Viename jų įžvelgiama rusų pasakos siužetas. Tai ką gi papasakojo Herodotas?

Didvyris, kurį istorikas vadina Herakliu, atvyksta į tolimą šalį, kurią vadina Skitija. Po ilgos sunkios kelionės herojus užminga, o prabudęs pamato, kad buvo apvogtas - nėra jo žirgo. Nieko kito neliko, tik vykti jo ieškoti. Ir štai jis ateina prie olos, kurioje gyvena pusiau moteris-pusiau gyvatė.

Heraklis patiko merginai ir ji sutinka gražinti žirgą su sąlyga, kad herojaus ketinimai jos pačios atžvilgiu būtų gana rimti. Iš jų santuokos gimsta trys gimė trys sūnai: Agatirsas, Helonas, Skitas. Išvykdamas iš šalies naujiems žygdarbiams, Heraklis nurodo nepaprastai moteriai jo paliktą diržą ir lanką duoti išbandyti kiekvienam sūnui - ir kuris apsijuos diržu ir įstengs įtempti lanką, tegul tampa šalies vadovu. Tai pavyko Skitui, ir pagal jo vardą pavadino Skitija (kitose versijose vietoje Heraklio numanomas Dzeusas-griausmavaldis, o Heraklio žmona susijusi su vandens ir žemės stichijomis - ji vandenų dievo dukra, tačiau gyvena žemės paviršiuje).

Ir čia prisiminkime rusų pasaką apie didvyrį ir varlę. Daugiau apie tai: Tikroji varlės-karalienės biografija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. :) issigandau kad truputi pavadinima paskaiciusi ;)

Rašyti komentarą