BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Internetas prieš dvidešimt metų – kaip tai atrodė?

Kaip atrodė internetas 1996-taisiais? Kaip tuo metu atrodė turinio publikavimas internete? Kaip atrodė interneto bendruomenė?

Apie tai klausykite laidą “Žinių radijuje”: Skaitmeniniai horizontai: Internetas prieš 20 m.

Rodyk draugams

Kai kiaulės tampa lygesnės už kitus…

Pirmas Prancūzijos prezidento Francois Hollande įsakas buvo sumažinti savo ir visos vyriausybės atlyginimus (nuo savo algos jis nurėžė visus 30%).

Ir šiaip Europos valdininkija kukli: eina į darbą pėsčiomis, važiuoja dviračiais. Savo laiku Anglijos premjeras poilsiui Ispanijoje užsisakė trijų žvaigždučių viešbutį, pirko vos ne pigiausią bilietą lėktuvui…

O mūsų išrinktas tautos žiedas? Net kai Seime išdrįsta svarstyti šį klausimą, šokta į akis ir aiškinta, kad jiems algas netgi reiktų pakelti… Nors ir šiaip lėšas švaisto į kairę ir dešinę nesimarkstydami…

Tad ką daryti?

Demokratinėje visuomenėje visi turėtų būti lygūs - ir niekam nedaromos jokios išimtys. Štai, pavyzdžiui Rusijoje Putinas, jau išrinktas prezidentu, prieš pat iškilmes išleido įsaką, kuriuo „radikaliai” sumažinamas „švyturėlių” kiekis, o likusiems uždėti apribojimai jų naudojimui.

O pas mus? Vis dar vieni lygesni už kitus („visi gyvuliai lygūs, tačiau kiaulės lygesnės už kitus”)… Tokią situaciją reiktų traiškyti tarsi blakę! Kas tai padarys? Negi naujai išrinktas galimai „svarščikas” V. Uspaskich, kuris kadaise nelegaliai lakstė į Kėdainius su švyturėliais?

Daugiau apie tai ir aptarimas: Kai kiaulės lygesnės už kitus…

Rodyk draugams

Virusinis marketingas

Virusai žalingi skirtingai. Kompiuterių virusai gali sunaikinti terabaitus informacijos. Biologiniai virusai kelis kartusper metus sumažina nemažos darbančiųjų dalies darbingumą. O marketinginiai virusai … neša pelną. Nors kreivose rankose jis gali padaryti tokią žalą, kokia nesisapnavo jokiems hakeriams ar mikrobiologams. Taigi, virusinis marketingas - už ir prieš.

Pasaulį valdo vartotojas. Jis priekabiai apžiūrinėja, uostinėja, įsiklauso, „bando ant danties” ir lygina kainas. Jos didenybę bando įtikinėti reklaminiais filmukais, sufleruoja užsakytuose straipsniuose, vilioja lankstinukais ir gundo kaina. Išsiskiria du organizacijų tipai: monopolistai (dažniau įtikinėja juos, o ne jie) ir kompanijos, kurios gudrumu ir ir išmone provokuoja jos Didenybę tapti jų prekių ir paslaugų reklamuotoju (tik nesupainiokite to su vaikštančiais sumuštiniais) - platinti marketinginį virusą - informaciją, kurią lengva paltinti pažįstamiems, draugams arba kolegoms.

Istoriškai taip jau susiklostė, kad virusinis marketingas, akip ir gandai, nebuvo plačiai pripažintas tarp marketingistų, jį retai įtraukia į planus. Gal kalti teoretikai (Kotleris, Trautas ir kt.), neįtraukę jo į savo kapitalius veikalus, gal žodžio „virusas” baiminimasis…

Sau ir tam vaikinui

Tiesioginių pardavimų gudrieji kūrėjai sumąstė, kad viename laiške galima pasiųsti du nuolaidų kuponus arba kvietimus išpardavimams, tuo pačiu subtiliai skatinanr pirkėjus antrąjį perduoti draugui. Kai kurie konsultantai, teisininkai ar buhalteriai taip siunčia vizitinės korteles - po dvi voke. Dažniausiai antroji skrenda į šiukšlių dėžę, bet šio aspekto dabar neliesim. Tik priminsime, kad geriau gražiai pasiūlyti antrąjį egzempliorių perduoti draugužio naudai, nei griežtai prisakyti tai padaryti.

Skaitykite daugiau: Virusinis marketingas

Rodyk draugams

Kalbantys žodynai ir vertimo programos lietuvių kalbai

Naudingi resursai:
Elektroniniai kišeniniai ir kalbantys žodynai lietuvių kalbai: >>>>
Vertimo programos lietuvių kalbai tepėms: Windows, Pocket PC. Palm, Mobiliesiems telefonams: Nemokamas bandomųjų versijų atsisiuntimas! Eikite >>>>

Pora siūlomų produktų:
ECTACO Partner Eli900 Grand - Anglų-lietuvių kalbantis elektroninis žodynas ir frazių knygutė. Tai naudingas per 335 tūkst. įrašų turintis keliautojo partneris, atpažįstantis, kas pasakoma angliškai ir švaria kalba pasakantis frazes tiek anglų, tiek lietuvių kalbomis.
LingvoSoft Suite 2011 English-Lithuanian for Windows Mobile - programų rinkinys mobiliems įrenginiams

Produktų yra labai daug ir įvairių (daugeliui kalbų) - skaitykite apie tai daugiau: Kalbantys žodynai ir vertimo programos lietuvių kalbai

Rodyk draugams

Mūšis kibernetiniame pasaulyje

Gyvename nuostabiu laiku. Istorijos vadovėliuose aprašoma praeitis - dažnai akmenuotas, spygliuotas, kruvinas, kartais tragiškas kelias - tolsta. Regis, saldus gyvenimas jau ranka pasiekiamas, o grubi ginklo jėga užleidžia vietą švelnia laikomai minties galiai. Soft power prieš hard power.

Pamirškime laikus, kai reikėjo būti apsiginklavusiam iki dantų! Šiandien besišypsančioje pasaulinėje arenoje svarbiau ne nugalėti, o įtikinti - galia grįstus santykius keičia įtikinėjimo menas. Ne be interneto pagalbos vienu kaimu tapęs pasaulis nuo kovų perėjo prie diskusijų.

<…> Hėgelis, didis filosofas, tvirtino, kad vienintelė istorijos pamoka yra tai, kad iš istorijos nepasimokoma. Ar mes pasmerkti amžinai kartoti tas pačias klaidas? Nemanau! „Google” neatsitiktinai trenkė durimis, nesutikusi su laisvę žudančiais Kinijos valdžios institucijų reikalavimais. Vienas iš „Google” steigėjų Sergejus Brinas (36 metai) gimė Sovietų Sąjungoje - jam teko su tėvais bėgti nuo gulago. Ir jis puikiai tai atsimena. Nesvarbu, kad teks prarast pinigų - jis neketina mūryti naujo melo rūmo. Jam nepatinka ir Vakarų abejingumas kylančiai didžiajai informacijos sienai. Įdomu, ką apie tai mano Voltero ir Monteskjė Paryžius?

Daugiau apie tai: Mūšis kibernetiniame pasaulyje

Rodyk draugams

Bilas Geitsas: kol dar nebuvo garsus

Sunku asmeninių kompiuterių industriją įsivaizduoti be „Microsoft”. Ir tai kryptingos strategijos rezultatas. Kompanijos įkūrėjas Bilas Geitsas iškėlė tikslą „Kompiuteris ant kiekvieno stalo ir „Microsoft” programinė įranga kiekviename kompiuteryje. O juk pirmosiomis asmeninių kompiuterių dienomis nebuvo aišku, kad kompanija gali išgyventi vien pardavinėdami programinę įrangą.

Tarp milijardierių William Henry Gates III (g. 1955 m.) išsiskiria tuo, kad jis yra technarius. Sklinda legenda, kad kažkur, spėjama garaže (kas madinga JAV) pora studentų sukūrė „Basic” kalbos kompiliatorių - ir tuo viskas prasidėjo. Tačiau tiesa truputį kitokia. B. Geitsas, būdamas 16-os, jau buvo įsteigęs firmą „Traf- o-Data” ir uždirbdavo pinigų iš skaičiavimų. Ir jis ne šiaip sau kūrė „Basic” kompiliatorių, o ketino iš jo uždirbti. Tai nereiškia, kad jis nesidomėjo kompiuteriais; jis domėjosi, o ypač programavimu. Matematika buvo stipriausia jo pusė…

Skaitykite daugiau: Bilas Geitsas: kol dar nebuvo garsus

Rodyk draugams

Seksualumas kabalos požiūriu

 Pirmiausia pažvelkime, kas yra žmogaus kūnas kabalos požiūriu. „Tada Dievas tarė: ‘Sukurkime žmogų pagal atvaizdą savo, - panašų į mus’…“. Ir iškart kyla klausimas: o koks yra Dievo atvaizdas? Juk kitoje vietoje pasakyta: „… jokio atvaizdo nematėte tądien, kai Dievas kalbėjo su jumis pas Chorevą iš ugnies“. Šituo remdamasis Rambamas, vardindamas 13-a judaizmo pagrindų, nurodo, kad Aukščiausiajam nėra būdingos jokios fizinės savybės: „Jis nėra nei kūnas, nei kūnams būdinga energija“. Be to, žinoma, kad Aukščiausiasis yra beribis, niekuo neribojamas. Jo esmė nesuvokiama ir negali būti išreikšta žmogui suvokiamais terminais. Tačiau tai iškelia dar painesnį klausimą: koks ryšys tart beribio Sutvėrėjo ir baigtinio jo tvarinio? Būtų logiška galvoti, kad jokio ryšio tarp jų negali būti…

Šis (vos ne svarbiausias) klausimas kabaloje sprendžiamas taip: Aukščiausiasis sąveikai su savo tvariniais sukūrė ypatingą (sakytume, vartotojo interfeisą) „sefirų” sistemą (kurią galima būtų vadinti „pasaulių” arba „parcufimų”, antropomorfinių atvaizdų, sistema). Kai kurie šios sistemos elementai vadinami „vyriškais”, o kai kurie - „moteriškais”. Mat pirmieji skirti dvasinės energijos atidavimui, o antrieji - jos priėmimui. Be to, visos sefirų sistemos bei atskirų jos elementų struktūra panaši į žmogaus kūno sandarą. O tiksliau sakant, žmogaus kūnas yra sefirų sistemos (kuri, tiesą sakant, ir yra „Dievo atvaizdu”) atspindys ar projekcija. Tad, laikantis šio aiškinimo, tą Biblijos frazę reiktų versti: „Sukurkime žmogų mūsų atvaizdo pagalba“.

… Sefirų sistemos paskirtis yra užtikrinti, kad tvėrimo procesas būtų permanentinis. Visas pasaulis ir atskiros būtybės nuolat iš Aukščiau gauna tam tikrą galią, energiją, kuri užtikrina jų egzistenciją. Ta gyvybinė galia ivrite vadinama žodžiu „šefa” (dieviškąją šviesa). Ji, praeidama 10-ies sefirų sistemą, susitelkia Yesod sefiroje, iš kur „šefa” perduodama Malchut sefirai, kuri ją paskirsto atskiriems fizinio pasaulio individams. Sekant prieš tai pateiktomis analogijomis, nesunku atspėti, kad „šefa” atitinka vyro sėklą.

Bet būtina suprasti, kad žmogaus kūnas yra gerokai daugiau, nei vien sefirų sistema. Tai, kaip minimumas, modelis su atgaliniu ryšiu. Kitaip sakant, viskas, kas vyksta su žmogaus kūnu, paveikia ir sefirų sistemą. Kiekvienas mūsų judesys sukelia Visatos masto pasekmes. Tad tampa aiškuLove, kad pasaulyje nėra didesnės laimės ir pasitenkinimo už vyro sąjungą su moterimi, kuri yra jo žmona pagal visus Toros reikalavimus dėl tokios sąjungos tyrumo („švarumo”) - juk tą akimirką žmogus prilygsta pačiam Sutvėrėjui, teikiančiam gyvybinę energiją visiems pasauliams ir visiems jų tvariniams. Tad didžiausia nuodėmė būtų veltui švaistyti tą šventąją gyvybinę galią (galima sakyti, netgi pačią žmogaus esmę). Ir taip pasiekėme tai, kas pasakyta „Zoharo” (Pašvaistės”) knygoje: nėra didesnės nuodėmės, nei beprasmis sėklos išliejimas (čia turima omenyje bet kokie draudžiami lytiniai santykiai).

Biblinius Erą ir Onaną Aukščiausias nubaudė mirtimi už tokią nuodėmę (reikia pridurti, kad jų nuodėmė  buvo ne savęs patenkinime, o nutruktų ryšių su buvusia žmona atnaujinimas - tas sėklos išliejimas siejamas su Onano vardu yra netikslus). Vis tik įdomu, kad beprasmis sėklos išliejimas nėra tarp 365-ių Toros draudimų, o yra pateiktas išminčių. Vieną to paaiškinimų galima rasti Tanijaus knygos pirmos dalies 7-e knygoje - atseit, šios nuodėmės pasekmės pasireiškia daugiau dvasinėje, o ne materialioje sferoje. T.y. veltui išleistos sėklos gyvastis priskiriama „į indus nesutalpintai šviesai”. Nors ji gali gimdyti dvasinę nešvarą, ypatingai sunkia situacija reiktų laikyti tokią, kai toji galia sutalpinama į materialinį „indą”: „Iškreipto neįmanoma ištiesinti” (Koelet, 1:15) - čia kalbama apie mamzerą - vaiką, pagimdytą po Toros neleistino artumo - „Jis [šio vaiko tėvas] niekada negalės pakelti šios gyvybinės galios prie Šventumo, nes ji jau nusileido į šį pasaulį ir apsirėdė gyvu žmogaus kūnu”.

Reiktų paliesti ir išplitusią homoseksualizmo nuodėmę, kurią Biblija vadina „bjaurastimi”. O ji tiesiog baisi kabalos požiūriu - juk jos sefirų sistema pagrįsta vyriško prado perdavimu moteriškajam pradui. Tad homoseksualistai pažeidžia pačio Dievo atvaizdo esmę ir todėl į pasaulį atneša didžiausią betvarkę ir mirtį. Ir reikia atminti, kad ši siaubinga nuodėmė taikoma ne tik žydams, bet ir visai žmonijai.

Daugiau apie tai: Seksualumas kabalos požiūriu

Rodyk draugams

Apie dalyvavimą loterijose

Pateikiami galimi požiūriai į dalyvavimą loterijose:

 • Bilietą perki „tikėdamasis” laimėti. Net jei šansas nedidelis, nepirkus bilieto garantuojama, kad nelaimėsi. 2 Lt per savaitę suteikia vilties malonumą. O jei laimėsiu, tapsiu turtingesnis.
 • Pažinojau 19-metę merginą, laimėjusią 100 tūkst. Juos išleido automobiliui, drabužiams ir kelionei. Kai ją sutikau po kelių metų, ji tebeturėjo automobilį, drabužius ir kelionės prisiminimus.
 • O aš nelošiu - tai mano mažas asmeninis protestas. Visada laikau, kad loterija yra tik papildomas vargšų „mokestis”. Geriau jau tegu jis lieka man.
 • Lošiau, bet lioviausi, nes niekad nelaimėdavau…
 • Paskutinį kartą loterijos bilietą turėjau būdamas 14-os.
 • Gyvenimas labai daug reikalauja iš mūsų. Loterija gali būti tik dėl malonumo, o ne finansinės sėkmės. Finansinės sėkmės reikia siekti sunkiu darbu.
 • Kartais perku - vieną, ne kelis. Juk tik vienas laimi.
 • Sakoma, kam sekasi meilėje, nesiseka kortose. Net jei kartais nusiperku bilietą, nesitikiu laimėti, o jei laimėčiau, niekada nesakyčiau žmonai.
 • Aš perku - tai linksma ir nebrangu. Šansas gal ir mažas, bet jei nežaidi, šansas nulinis. Bilietas - tarsi prieskonis gyvenimui.
 • O man loterija - verslo dalis. Aš nuperku kelis bilietus ir išdalinu kaip mažas dovanėles klientams.
 • Pastebėjau mažą priklausomybė tarp savo optimizmo jausmo ir bilietų pirkimo. Juos kartais nusiperku, kai reikalai klojasi prastai.
 • Sėkmė turi būti nuolatinė, turi sektis šiandien, tada rytoj, poryt. Sėkmė priklauso nuo to, ką darai dabar ir ką darysi netrukus.
 • Aš kasdien žaidžiu loterijoje, kuri vadinasi „gyvenimas”.

Rodyk draugams

Kaip jaustumėtės sužinoję, kad kažkas skaito jūsų privačius laiškus?

Pratęsiu nuomonių apibendrinimą - tik šįkart dar kita tema…

Pasisako nuo CTO iki buhalterio:

Bama: Man tai nepatiktų. Tai ne tas pats, kaip stebėjimas, kurio tikslas yra užtikrinti, kad nevagiama ar nekenkiama. Prieš kiek laiko mano Gmail adresas buvo nulaužtas ir aš pykau, kad Google nepakankamai rūpinasi saugumo reikalais. Tam tikru lygiu, aš taip pat spėju, kad Google skaito mano asmeninius laiškus ir kiša reklamas, kurias atsisakau spragsėti, nes tai laikau kišimusi į mano privatumą.

Santošas: Aš tikrai jausčiausi labai blogai ir pažemintas. Tačiau tai priklauso nuo to, kas ir kokiomis aplinkybėmis skaito mano laiškus. Jei žvalgybos ar saugumo tarnyba tai daro šalies saugumo tikslais, tam padaryčiau išimtį. Jei kas kitas, [...] to gyvenimą paversčiau pragaru.

Souri: Spėju, kad tai neišvengiama pasiekus tam tikrą svarbumo ar reikšmingumo lygį.

Gauravas: Jausčiausi siaubingai! Tai reiškia, kad hakerių kultūra tebėra gyva ir klesti.

Martinas: Tai priklauso kas ir kodėl skaito. Aš neturiu ko slėpti, tik manau, kad būtų prasminga leisti žinoti, kad tavo laiškai yra skaitomi. Vis tik manau, kad nelabai protinga el. laiškuose siųsti jautrią informaciją (banko sąskaitas, adresus ir pan.).

Suči: Aš norėčiau paskaitinėti laiškus.

Pamela: Tai priklauso, kuri el. pašto dėžutė skaitoma. JAV visa darbdavio nuosavybėje esanti aparatinė ir programinė įranga yra jam prieinama.

Ivana: Kompiuterių srities profesorius kartą man patarė nerašyti nieko el. laiške, ko nerašyčiau atvirlaiškyje.

Wei: Šiame pasaulyje nėra tikrojo privatumo.. Aš atviras viskam - visiškai skaidrus… Neturiu ką slėpti. Visiškai sąžiningas, Tad jausčiaus OK, jei kažkas skaitytų mano asmeninį paštą.

Erika: Maža to, kad mano paštas yra visiškai neįdomus, jis dažnai neaiškus kitam, kad nesusijęs su pokalbiu. Mano laiškai tokie specifiniai, kad juos skaitytojas greitai jų ‚atsikąstų” ir jie taptų jam mirtinai nusibodę. Mano paštas visada griežtai profesinis; ir gaila tų, kurie jį skaitytų.

Connie: Aš moteris ir mama. Tad, iš prigimties, aš smalsi. Tačiau kartu aš gerbiu kitų žmonių privatumą. [ ... ] tai neetiška. Todėl aš neskaitau savo dukterų dienoraščių. [ ... ] Kaip verslo savininkė [ ... ] - mes privalome pasitikėti žmonėmis, su kuriais dirbame (įvairiais lygiais).

Džonatanas: Tikrai neturiu ko slėpti [ ... ] Žinau, kad IT vaikinai turi teisę sekti, ką darome. Tikrai - turėti truputį privatumo būtų malonu… tačiau Didysis Brolis visada stebi.

Rodyk draugams

Ar dažnai dėvimos kaukės?

Pratęsiu nuomonių apibendrnimą - tik šįkart jau kita tema…

Danielius: Visuomenė turi normas, „Žaidimo taisykles”. Kaukė yra privaloma. Tik vaikai neturi kaukių. Jie sako tiesą.

 Martinas: Ir tai etiška. Tai sulaiko mus nuo didesnių žudynių ir daro žmonėmis. Mes aktorių ir pasakotojų rūšis,

 Amitas: nelaimei, tai reikia. Žmonės mūsų maloniai nepriima, jei nedėvim. Jei kas sako, kad nedėvi, ką jie nori apgauti?

 Džudi: Aš retai dėviu ir tik kai sutinku ką, kas man pasirodo dėvįs kaukę. Tada aš bandau mėgdžioti jo kaukę. Nematau priežasties, kodėl kaukė galėtų būti neetiška. Neabejotinai meluoti pro dantis nėra etiška, tačiau „dėvėti” šypseną, kad, tarkim, užmaskuotų jūsų varganą jumorą, tėra grynai socialus veiksmas.

 Jackie: Niekada neslepiu pagrindinės savo prigimties, tačiau dažnai dėviu kaukę, slėpdama savo jausmus, kurie parodyti, gali įskaudinti kitus. [ ... ] Kaukė nėra melas. Tai darymas to, kas apsaugo jus ir kitus greta jūsų.

 Mahalakšmi: Žmonių veidai skiriasi darbe ir asmeniniame gyvenime. Aš nesu tokia pat įstaigoje, su nepažįstamais, su draugais, su geriausiais draugais ir t.t. Kaukė yra situacijos supratimo būdas ir attinkamas savo veiksmų pritaikymas jai.

 Susana: Ar ne T. Eliotas pasakė, kad „laikas susikurti kaukę, kad atitiktum veidus, su kuriais susitikai”.

 Džonas: „Kodėl manome, kad kaukė, kurią asmuo kruopščiai ir atsakingai kūrė, panaudodamas visus savo įgūdžius, jutimus ir gyvenimo vertybes, yra mažiau „realus” asmuo nei tas, kuris slepiasi po kauke?

 Darratreyulu: „Visas pasaulis yra scena; / ir visi vyrai bei moterys yra aktoriai: / jie turi savo įėjimo ir išėjimo laiką; / ir tas pats žmogus vienu metu vaidina keliose dalyse”, V. Šekspyras, „Kaip jums tai patinka”

Rodyk draugams