BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Automobilių nuoma Lietuvoje - arba SEO paneigimas

Automobilių nuoma - tai projektas (parinkus jam darbinį pavadinimą “Automobilių nuoma“), siekiantis patikrinti įvairius su SEO (Search Engine Optimization) susijusius mitus. Įvairios technikos, siekiant kad paieškos sistemos (tarkim, Google) pagal tam tikrus raktinius žodžius puslapius parodytų kiek galima aukščiau  sąraše (idealas - pirmoje vietoje), vadinamos paieškos sistemų optimizacija (angliška santrauka SEO).

Bandoma įteikti verslui, kad tai duoda nepakartojamą naudą ir vos ne garantuotą pelną, - ir todėl už tokias “paslaugas” iš ant kabliuko užkibusių įmonių imami gana nemaži pinigėliai. O kaip yra iš tikro? Tai ir pabandyta ištirti projekte - “Automobilių nuoma” (Lietuvoje).

Šiame projekte bandoma ištirti kai kuriuos SEO aspektus, nuvainikuoti (jei pavyks) kai kuriuos SEO mitus, patikrinti tikrąjį SEO technikų efektyvumą - būtent svetainių lietuvių kalba kontekste. Juk visiems žinoma, kas tinka Jupiteriui (anglakalbei terpei), nelabai tinka asilui. Juk čia Lietuva, o ne JAV.

Kai tik paaiškės šio tyrimo (projekto) kokie nors apčiuopiami rezultatai - jie bus pristatyti atskirai. Palaukite ir pamatysime!

———————————————————-

Papildymai

 

Vos tik SEO „optimizatoriai” pritaiko tinkamą taktiką, „Google” paskelbia, kad pakeitė rangų nustatymo algoritmą, ir vėl atsiduriama puodo dugne.

Pirmiausia „Google Panda” (2011 vasarį) siekė pažeminti prastos kokybės puslapių rangus. Tai paveikė beveik 12%  paieškos rezultatų, kas sukėlė svetainių savininkų rėkiimus, sakant, kad daugelio kopijų rangai aukštesni nei pradinių tekstų.

Tada pasirodė „Google Penguin” (2012 balandį), siekiantis pažaboti juodąsias SEO technikas, tokias, kaip žodžių prisotinimą, turinio dubliavimą, užmaskuotus ir niekšiškus nuorodų panaudojimus.

Kas toliau? Kokį naują algoritmą gali pateikti „Google”? Jei rimtai - tai niekas nežino. Jei nesate rimtas žaidėjas, sunkoka įsikirsti į visa tai. Aišku, galima kreiptis į vadinamuosius SEO specialistus, tačiau, realiai, jų rezultatai mažai efektyvi - ir daugiau tai vien paprasčiausiai išmesti pinigai.

Paprasčiausiai laikykikės kelių paprastų taisyklių:

  • 1) Švarus kodas. „Google” nemėgsa kodo su klaidomis;
  • 2) Grįžtamosios nuorodos. Jos turi būtųi vien iš „teisėtų” („švarių”) svetainių;
  • 3) Unikalumas. Turi būti bent vienas puslapis, tiksliai ir aiškiai perteikiantis visą svetainės esmę;
  • 4) Sparta. Kuo lėčiau užsikraunam tuo mažesnis rangas - neapsunkinkite grafika;
  • 5) Populiarumas. Lankomesnės svetainės gauna aukštesnius įvertinimus. Pateikite įdomų turinį.
  • 6) Piešiniai. Tiksliai aprašykite piešinius (failų pavadinimus bei aprašymus).
  • 7) Paprastumas. Visi elementai (meta žymės, antraštės ir kt.) neturi būti pernelyg sudėtingais ir ilgais.
  • 8) Integruokite kitas medijos tipus (pvz., video klipukus).
  • 9) Socializuokitės. Kieno nors asmeninė rekomendacija yra vertingesnė nei aklos paieškos reultatai. Sudominkite savo svetaine socialinėse aplinkose.

 ———————————————–

Norintys padėti projektui, galite žemiau esančią nuorodą panaudoti kur nors pas save.

Nuoroda: Automobilių nuoma Lietuvoje

Rodyk draugams